Un număr de 214 elevi din Bihor au lipsit, luni, de la examenul de limba română din cadrul Evaluării Naționale. Niciun elev din județ nu a fost eliminat din sala de examen, a mai anunțat Inspectoratul Școlar. Pe de altă parte, profesorii se plâng că platforma în care trebuie să încarce lucrările este foarte lentă și, în școlile mari, unde sunt mai mulți elevi, procedura durează ore bune.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →