Filarmonica Pitești deschide joi, stagiunea estivală 2026 cu un concert vocal-simfonic „The time of my life” susținut de orchestra simfonică a instituției, soliștii Adina Sima, Andrei Tomescu, Alex Pîrvu și naista Mădălina Lupu. Concertul va avea loc de la ora 19, la Teatrul de Vară „Gheorghe Zamfir” din Parcul Ștrand. I.I. În program: „La Vie […]

Citește articolul complet pe Curierulul Zilei →