Președintele AUR, George Simion, a declarat luni că „Guvernul Veștea nu va beneficia de sprijinul AUR”.  De-asemenea, el a propus ca președintele Nicușor Dan „să iasă public să spună dacă mai suntem extremiști”. Liderul AUR a spus că guvernarea Bolojan nu mai trebuie repetată sub nicio formă. „Da, suntem de acord, consecințele acestei guvernări păguboase, […]

Citește articolul complet pe R3media →