În sezonul viitor al Champions League la handbal, România va fi reprezentată de trei echipe, după ce Dinamo București, Gloria Bistrița și CSM București s-au calificat în faza grupelor celei mai prestigioase competiții continentale. Vestea a fost confirmată de Federația Europeană de Handbal (EHF), care a publicat lista formațiilor participante în ediția 2026-2027. Dacă Dinamo … Citește articolul complet pe Money →
România are trei echipe în Champions League-ul handbalului! Format nou din sezonul viitor
Notele editorului
În sezonul viitor al Champions League la handbal, România va fi reprezentată de trei echipe, după ce Dinamo București, Gloria Bistrița și CSM București s-au calificat în faza grupelor celei mai prestigioase competiții continentale. Vestea a fost confirmată de Federația Europeană de Handbal (EHF), care a publicat lista formațiilor participante în ediția 2026-2027. Dacă Dinamo … <a class="read-more" href="https://www.money.ro/romania-are-trei-echipe-in-champions-league-ul-handbalului-format-nou-din-sezonul-viitor/" title="România are trei echipe în Champion
Citește și aceste articole
Jurnalul de Arges
Mioveni: Naționala masculină de volei a României revine în fața propriilor suporteri
9 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

