Fostul funcţionar din cadrul Ministerului Afacerilor Externe (MAE) care, în timp ce lucra la Direcţia de contabilitate şi salarizare, a falsificat 176 de state de plată, virând, timp de 15 ani, sume cu titlul de salarii către ea însăşi şi către două persoane care nu erau angajate ale instituţiei, a încheiat un acord de recunoaştere a vinovăţiei cu procurorii DNA. Prejudiciul cauzat bugetului MAE depăşeşte 8 milioane de lei. Procurorii au stabilit o pedeapsă de trei ani şi o lună de închisoare.

Citește articolul complet pe News.ro →