Consiliul Județean Bistrița-Năsăud urmează să dezbată un proiect de hotărâre pentru aprobarea depunerii proiectului „Înființarea și operaționalizarea serviciului social Echipă Mobilă pentru persoane adulte cu dizabilități în județul Bistrița-Năsăud”. Inițiativa aparține Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului (DGASPC) Bistrița-Năsăud și vizează obținerea unei finanțări nerambursabile prin Programul Incluziune și Demnitate Socială 2021-2027. Bugetul […]
Articolul DGASPC Bistrița-Năsăud va înființa primul serviciu mobil din județ: Peste 60 de adulți cu dizabilități vor primi asistență direct la domiciliu apare prima dată în Stiri Bistrita – Ziare Bistrita – Gazeta de Bistrita -Stiri online.

