Președintele Alianța pentru Unirea Românilor, George Simion, a declarat că parlamentarii formațiunii nu vor susține la vot Guvernul propus de Adrian Veștea și i-a cerut acestuia să își depună mandatul. Declarațiile au fost făcute luni, la Palatul Parlamentului, în contextul negocierilor pentru formarea noului Executiv. AUR își menține opoziția față de Guvernul Veștea George Simion […]

Articolul George Simion anunță că AUR nu va vota Guvernul Veștea. Liderul partidului îi cere premierului desemnat să își depună mandatul apare prima dată în Monitorul Expres – Stiri Brasov.

Citește articolul complet pe Monitorul Expres Brasov →