Autoritățile intensifică controalele în zona Arefu Hrănirea urșilor pe Transfăgărășan continuă să reprezinte o problemă majoră, în ciuda avertismentelor repetate ale autorităților. În ultimele săptămâni, o comisie mixtă de control a aplicat amenzi în valoare totală de 50.000 de lei persoanelor surprinse oferind hrană animalelor sălbatice în zona DN 7C – Transfăgărășan. Potrivit informațiilor transmise […]

Citește articolul complet pe Curierulul Zilei →