Alina Gorghiu, fost președinte al PNL propusă vicepremier în Guvernul Veștea, a declarat că rămâne în partid și va contesta în instanță eventualele decizii de excludere, după expirarea ultimatumului dat de conducerea liberală. Ea susține că măsurile sunt neîntemeiate și că își va apăra poziția prin toate căile legale. Congresul PNL decisese anterior excluderea unor membri care au participat la formarea unui guvern alături de PSD.

Citește articolul complet pe Observator News →