După decizia de excludere din partid, cei cinci liberali declarați indezirabili reacționează. Fostul secretar general al PNL, Lucian Bode, a anunţat oficial că nu are niciun motiv pentru a-şi prezenta demisia din partid, pentru că, spune el, acest lucru nu ar reforma PNL, ci dimpotrivă, l-ar îngropa. Conform textului oficial aprobat în cadrul Congresului Extraordinar, […]

Citește articolul complet pe Gândul →