Președintele AUR, George Simion, a anunțat, luni după-amiază, că parlamentarii AUR nu vor vota Guvernul Veștea. Votul în plen este programat la ora 21.30. Matematic, fără susținerea AUR, Cabinetul Veștea nu ar avea nicio șansă să obțină cele 233 de voturi necesare învestirii. „Țara trece printr-un moment foarte foarte complicat, prin cea mai mare criză […]

Citește articolul complet pe Gândul →