Vremea va continua să se încălzească în întreaga ţară în următoarele două săptămâni, iar maximele vor ajunge la 36-37 de grade, în unele regiuni, timp în care se vor semnal, pe alocuri, averse slabe cantitativ, potrivit prognozei Administraţiei Naţionale de Meteorologie (ANM) pentru perioada 22 iunie – 5 iulie.
Temperaturi în creștere și ploi: Cum va fi vremea în următoarele săptămâni. Prognoza ANM pentru 22 iunie – 5 iulie, în fiecare regiune
Notele editorului
Vremea va continua să se încălzească în întreaga ţară în următoarele două săptămâni, iar maximele vor ajunge la 36-37 de grade, în unele regiuni, timp în care se vor semnal, pe alocuri, averse slabe cantitativ, potrivit prognozei Administraţiei Naţionale de Meteorologie (ANM) pentru perioada 22 iunie – 5 iulie.
Citește și aceste articole
Monitorul de Vaslui
Vreme deosebit de caldă, dar și ploi în aversă, până la sfârșitul lunii iunie
16 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

