Peste 1.500 de absolvenți ai claselor a VIII-a susțin, în această săptămână, Evaluarea Națională. La prima probă scrisă au existat și absenți. Prima probă a Evaluării Naționale, cea la Limba și literatura română, s-a desfășurat astăzi în 41 de centre de examen din Caraș-Severin. Din cei 1.549 de elevi înscriși, au absentat 33, potrivit datelor […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →