Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe News.ro →Andy Burnham îşi anunţă pe X candidatura la succesiunea lui Keir Starmer. Fostul ministru al Sănătăţii Wes Streeting, celălalt singur candidat, anunţă într-o scrisoare că-l susţine pe Burnham
Notele editorului
Laburistul Andy Burnham confirmă luni că va candida la succesiunea premierului demisionar britanic Keir Starmer şi că a obţinut susţinerea celuilalt singur candidat declarat, fostul ministru al Sănătăţii Wes Streeting, relatează AFP.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

