Primarul Buzăului, Constantin Toma, critică dur componența Guvernului propus de Adrian Veștea și afirmă că speră ca Executivul să nu primească votul de învestitură al Parlamentului. Social-democratul susține că lista de miniștri este alcătuită din persoane care nu ar avea experiența și competențele necesare pentru funcțiile pentru care au fost nominalizate.
Primarul PSD al Buzăului critică componența Guvernului Veștea. „Este o formulă care nu poate ajuta țara în niciun fel. Sper să nu treacă”
Notele editorului
Primarul Buzăului, Constantin Toma, critică dur componența Guvernului propus de Adrian Veștea și afirmă că speră ca Executivul să nu primească votul de învestitură al Parlamentului. Social-democratul susține că lista de miniștri este alcătuită din persoane care nu ar avea experiența și competențele necesare pentru funcțiile pentru care au fost nominalizate.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Constantin Toma, despre guvernul Veştea: Este o formulă încropită, sper să nu treacă
22 iunie 2026
Știrile Pro TV
Primarul PSD al Buzăului speră ca Guvernul Veștea să nu treacă de Parlament: „Este o formulă încropită”
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

