Primăria Municipiului Satu Mare îi îndeamnă pe proprietarii și administratorii de terenuri să intensifice măsurile de combatere a ambroziei, considerată una dintre cele mai alergene plante din România. Autoritățile locale atrag atenția că deținătorii de terenuri au obligația legală de a preveni înflorirea, polenizarea și răspândirea acestei plante invazive prin efectuarea lucrărilor de cosire și […]
Articolul Primăria Satu Mare face apel la cetățeni pentru combaterea ambroziei apare prima dată în Stiri din Satu Mare – Satmareanul.

