Reprezentanții Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Craiova atrag atenția asupra cantităților mari de deșeuri abandonate pe marginea drumurilor și în parcările din regiune după fiecare sfârșit de săptămână. Potrivit instituției, angajații intervin constant pentru a colecta PET-uri, doze, ambalaje și resturi alimentare, dar și saci cu gunoi menajer abandonați în spațiile destinate opririi autovehiculelor. […]

Citește articolul complet pe Accent In Gorj →