Județul Bistrița-Năsăud se află printre zonele vizate de avertizările emise de Administrația Națională de Meteorologie. Meteorologii anunță, în perioada următoare, temperaturi ridicate, disconfort termic accentuat, dar și perioade cu averse torențiale, descărcări electrice și intensificări ale vântului. Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică privind vreme călduroasă și disconfort termic ridicat, valabilă în […]
The post Bistrița-Năsăud, sub Cod galben de caniculă și furtuni. ANM anunță temperaturi de până la 34 de grade first appeared on Mesagerul de Bistriţa Năsăud.

