Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a fost întâmpinată astăzi, 22 iunie, la Bruxelles, de președintele Consiliului European, António Costa, și de președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen. Cei trei lideri participă la cel de-al doilea summit Uniunea Europeană – Republica Moldova, care marchează o etapă-cheie pentru viitorul european al Republicii Moldova. Pe agenda discuțiilor […]

Articolul (VIDEO) Maia Sandu, întâmpinată de liderii UE la Summitul R. Moldova – Uniunea Europeană de la Bruxelles apare prima dată în Vocea Basarabiei.

Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →