Inspectorul școlar general al județului Suceava, Ciprian Anton, a precizat că incidentul s-a produs la aproximativ 20 de minute după începerea examenului. „A fost chemată imediat ambulanța, iar eleva a fost transportată la spital”, a declarat inspectorul. Deși s-a solicitat rapid subiectul de rezervă pentru ca eleva să poată intra în examen de la ora 13:00, aceasta nu a putut părăsi unitatea spitalicească, rămânând sub supraveghere medicală.

The post O elevă de la Școala 11 Suceava, luată cu ambulanța din sala de examen la Evaluarea Națională. Nu va putea susține prima probă appeared first on NewsBucovina.

Citește articolul complet pe News Bucovina →