Inspectorul școlar general al județului Suceava, Ciprian Anton, a precizat că incidentul s-a produs la aproximativ 20 de minute după începerea examenului. „A fost chemată imediat ambulanța, iar eleva a fost transportată la spital”, a declarat inspectorul. Deși s-a solicitat rapid subiectul de rezervă pentru ca eleva să poată intra în examen de la ora 13:00, aceasta nu a putut părăsi unitatea spitalicească, rămânând sub supraveghere medicală.
The post O elevă de la Școala 11 Suceava, luată cu ambulanța din sala de examen la Evaluarea Națională. Nu va putea susține prima probă appeared first on NewsBucovina.

