Foto Facebook We Love Sport, 18 aprilie 2026România va avea trei reprezentante în ediția 2026/2027 a Ligii Campionilor la handbal. Federația Europeană de Handbal a publicat lista echipelor acceptate pentru sezonul 2026/2027 al Ligii Campionilor, iar România va fi reprezentată de trei formații în competițiile continentale. La feminin, România va avea două echipe pe tabloul principal. Campioana Gloria Bistrița era deja calificată […]

Citește articolul complet pe România Liberă →