Diana Buzoianu, ministrul interimar al Mediului, critică programul de guvernare al lui Adrian Veștea. A făcut referire la proiectul care prevede ca operatorii depozitelor de deșeuri să monteze senzori pentru monitorizarea calității aerului și să facă publice, în timp real, datele colectate. Luni, 22 iunie 2026, de la ora 21:30, va avea loc în Parlament […]

Citește articolul complet pe Gândul →