Keir Starmer a anunțat că renunță atât la funcția de prim-ministru al Marii Britanii, cât și la conducerea Partidului Laburist, potrivit informațiilor publicate de BBC. În discursul susținut înaintea plecării din funcție, Keir Starmer a vorbit despre situația partidului în momentul în care a preluat conducerea și despre schimbările pe care spune că le-a realizat […]

Citește articolul complet pe România Liberă →