Filarmonica Pitești deschide joi, 25 iunie, stagiunea estivală 2026 cu un concert vocal-simfonic „The time of my life” susținut de orchestra simfonică a instituției, soliștii Adina Sima, Andrei Tomescu, Alex Pîrvu și naista Mădălina Lupu. Concertul va avea loc de la ora 19.00, la Teatrul de Vară „Gheorghe Zamfir” din Parcul Ștrand. În program: „La […]
Articolul Filarmonica Piteşti deschide stagiunea estivală 2026, la Teatrul de Vară „Gheorghe Zamfir” apare prima dată în Universul argesean.

