Premierul Keir Starmer a demisionat din funcția de prim-ministru și de lider al Partidului Laburist. Într-o declarație de presă, vizibil emoționat, acesta a precizat că va asigura o predare ordonată a puterii și că îi va acorda succesorului său sprijinul deplin. „Intrarea pe Downing Street în urmă cu doi ani a fost cel mai mândru […]

Citește articolul complet pe Europafm →