Semnal de alarmă tras de actorul român Sebastian Stan, la Cannes. Acesta spune că cenzura atinge cote maxime în SUA, cunoscută mereu ca regina liberei exprimări. Actorul american de origine română Sebastian Stan a declarat marţi, în cadrul unei conferinţe de presă la Festivalul de Film de la Cannes, că în Statele Unite este „o situaţie foarte, foarte gravă”, precizând că „nu e deloc de glumă”, transmite AFP.

Citește articolul complet pe Știri Pe Surse →