Premierul Marii Britanii Keir Starmer a anunțat luni că își dă demisia din funcția de prim-ministru într-o declarație făcută în fața sediului de la numărul 10 Downing Street. El demisionează și din funcția de lider al Partidului Laburist. Înainte de a-și anunța demisia, Starmer a declarat că a moștenit un Partid Laburist care era „falimentar […]

Citește articolul complet pe Economedia →