Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA) Alba a început activitățile specifice pentru prevenirea toxiinfecțiilor alimentare, prin intensificarea controalelor la unitățile de alimentație publică și din industria alimentară. Inspectorii sanitar-veterinari acordă o atenție deosebită unităților în care se înregistrează un consum ridicat de alimente, precum săli de evenimente, restaurante, cantine, grădinițe de vară, tabere […]

The post DSVSA Alba a început controalele pentru siguranța alimentară în sezonul estival appeared first on abnews.ro.

Citește articolul complet pe AB News →