Gorjeanul: Parcurile fotovoltaice ale CEO și OMV Petrom produc pierderi de peste 5 milioane de euro, în loc de curent electric. Tranziția energetică a României de la cărbune la energie verde avea ca scop să transforme județele Gorj și Dolj în piloni ai independenței energetice moderne, însă realitatea arată complet diferit. Înființate în octombrie 2022 […]

Citește articolul complet pe Radio Infinit Gorj →