Luni, 22 iunie, începe Evaluarea Națională 2026 pentru absolvenții clasei a VIII-a din Bistrița-Năsăud, prima testare fiind cea la Limba și literatura română. Pentru acest examen, autoritățile au comasat școlile cu puțini elevi, creând o rețea de 49 de centre de examinare în județ. La examene și-au anunțat participarea 2376 de candidați, cifră confirmată de […]
Articolul Începe Evaluarea Națională 2026! apare prima dată în Radio Romania Cluj.

