Momente de panică pentru doi turiști aflați pe un traseu din zona Poiana Mărului, după ce s-au trezit față în față cu un urs. Speriați și temându-se pentru siguranța lor, aceștia au apelat numărul unic de urgență 112, cerând ajutorul autorităților. Sesizarea a fost primită în jurul orei 16.00, iar un echipaj de jandarmi montani […]

Citește articolul complet pe Banat FM →