Emoții mari pentru absolvenții clasei a VIII-a din județul Bistrița-Năsăud. Luni dimineață a debutat Evaluarea Națională 2026, cu proba scrisă la Limba și literatura română, primul examen important din parcursul educațional al elevilor. La nivelul județului au fost organizate, în final, 49 de centre de examen, în care sunt așteptați 2.376 de candidați. La această […]

Citește articolul complet pe Observator BN →