Profitul companiilor din energie va fi repartizat într-un fond de investiţii în domeniul energetic şi va fi abrogată legislaţia prezentă care obligă companiile de stat să emită dividende anual, conform programului de guvernare propus de prim-ministrul desemnat Adrian Veştea, citat de Agerpres. Vezi și: BREAKING | Guvernul Veștea a depus lista de miniștri și programul […]
Programul Guvernului Veștea: Profiturile companiilor energetice, direcționate către un fond de investiții
Notele editorului
Profitul companiilor din energie va fi repartizat într-un fond de investiţii în domeniul energetic şi va fi abrogată legislaţia prezentă care obligă companiile de stat să emită dividende anual, conform programului de guvernare propus de prim-ministrul desemnat Adrian Veştea, citat de Agerpres. Vezi și: BREAKING | Guvernul Veștea a depus lista de miniștri și programul […]
Citește și aceste articole
Monitorul de Neamt
Statul plătește integral investițiile în energie pentru anumite firme
10 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

