Evaluarea Națională pentru absolvenții de clasa a VIII-a începe luni, 22 iunie, cu proba la Limba și literatura română. În județul Timiș s-au înscris 5.211 elevi, care vor susține examenul în 49 de centre. Peste 5.200 de elevi din județul Timiș intră de luni în focul examenelor. Evaluarea Națională începe pe 22 iunie cu proba […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →