
În mediul online, în special pe TikTok, circulă informația potrivit căreia ministra Mediului, Diana Buzoianu, ar pregăti o lege prin care românii să poată deține o singură mașină second-hand. Informația este falsă și prezintă în mod denaturat un proiect discutat de autorități. Proiectul care a generat controversa nu limita numărul mașinilor pe care o persoană […]
Vezi mai multe știri pe Ziar Piatra-Neamt

