Aleșii locali focșăneni sunt chemați joi, în ședința ordinară a Consiliului Local, să decidă premierea elevilor din unităţile de învăţământ preuniversitar de stat care au obţinut rezultate deosebite la olimpiadele şi concursurile şcolare pe discipline – etapă internațională și naţională. Primarul Cristi Valentin Misăilă propune astfel, printr-un proiect de hotărâre, premierea elevilor cu suma totală […]
Articolul Premii pentru olimpicii focșăneni și elevii cu rezultate deosebite la concursurile școlare apare prima dată în Monitorul de Vrancea.

