Tensiunile din sistemul de sănătate cresc pe fondul nemulțumirilor angajaților față de proiectul noii legi a salarizării. Federația Sanitas a notificat Guvernul privind intenția de declanșare a unei greve împotriva politicilor economice și sociale, iar sindicaliștii așteaptă marți o decizie a instanței în procesul prin care solicită suspendarea proiectului de salarizare unitară. Sindicaliștii susțin că […]

Articolul Sindicaliștii din Sănătate, în prag de grevă generală apare prima dată în Ştiri locale de ultima ora, stiri video – Ştiri Gorjeanul.ro.

Citește articolul complet pe Gorjeanul →