La alegerile parlamentare din 2024, partidul AUR a obținut sub 20%. Însă, după aproximativ un an în opoziție, formațiunea din spectrul „conservator-suveranist” ajunsese la peste 40%. Acum, liderii partidului vor ca la următoarele alegeri să-și asigure majoritatea în legislativ, pentru ca mișcarea „anti-sistem” să guverneze singură. În acest context, un studiu recent realizat a prezentat mai multe aspecte relevante despre ascensiunea Alianței pentru Unirea Românilor (AUR) …

Citește articolul complet pe Ziare.com →