Președintele PNL, Ilie Bolojan, a anunțat duminică, după ședința Biroului Permanent Național, că grupurile parlamentare ale partidului vor părăsi sala în cazul unui vot de învestire a Guvernului Veștea. Liderul liberal a reiterat că PNL nu va susține un executiv în care partidul nu este reprezentat. Ilie Bolojan a declarat că discuțiile din prima ședință […]

Citește articolul complet pe România Liberă →