O să avem o vară plină de fructe româneşti. După mai mulţi ani în care livezile au fost afectate de vreme, anul acesta pomii sunt plini de fructe. În sud, caisele sunt gata de cules. Şi la mere se anunţă o recoltă bogată. Pomicultorii spun că producţia din acest an este cu 90 la sută mai bună ca anul trecut şi speră să iasă pe profit.
Recoltă bogată în livezile din sudul ţării. Producţia din acest an este cu 90% mai bună ca anul trecut
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
O să avem o vară plină de fructe româneşti. După mai mulţi ani în care livezile au fost afectate de vreme, anul acesta pomii sunt plini de fructe. În sud, caisele sunt gata de cules. Şi la mere se anunţă o recoltă bogată. Pomicultorii spun că producţia din acest an este cu 90 la sută mai bună ca anul trecut şi speră să iasă pe profit.
Citește și aceste articole
Știri Pe Surse
Cererea pentru cireșele românești crește puternic la începutul sezonului
12 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

