Academica Transilvania Târgu-Mureș s-a bătut singură în turul barajului pentru promovare în Liga 3 de fotbal

Campioana județului Mureș la fotbal Academica Transilvania Târgu-Mureș a pierdut, ieri, acasă la Nazna, manșa tur a barajului pentru promovare în Liga 3 de fotbal cu campioana din Alba, Viitorul Sântimbru.

Oaspeții au câștigat cu 3-1, după ce mureșenii deschiseseră scorul prin experimentatul Vidrășan (fost jucător, între altele, la Unirea Alba Iulia). Acesta a transformat un penalty acordat pentru un henț în careu. Echipa din Alba a marcat apoi repede două goluri (unul, pornit dintr-o poziție su

Citește articolul complet pe Punctul →