Primaria Constanta anunta reluarea spectacolelor cu statui vivante pe strada Stefan cel Mare, intr un eveniment care marcheaza inceputul unei veri dedicate artei in aer liber.Astazi, de la ora 18:00, centrul orasului devine scena pentru spectacolul bdquo;Femei ale Marii Unirirdquo;, o reprezentatie care aduce in fata publicului personaje istorice interpretate prin costume elaborate si momente de teatru stradal.Evenimentul face parte din seria de activitati culturale de vara organizate in spatiul …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →