
Valul de căldură continuă să se intensifice, iar meteorologii au prelungit codul galben de caniculă până marți. Temperaturile vor rămâne deosebit de ridicate, cu maxime ce pot ajunge până la 36 de grade Celsius. „Până marți vom avea parte de o vreme călduroasă în cea mai mare parte a țării, iar disconfortul termic va fi […]

