Vineri, 19 iunie 2026, a avut loc la Muzeul Național al Unirii Alba Iulia un vernisaj excepțional, „Reveritus sum II”. Un eveniment remarcabil ce aduce în capitala marii uniri o nouă colecție de gala a artei mondiale, marca George Șerban. Cuvântul de deschidere a fost rostit de dr. Gabriei Rustoiu, directorul general al Muzeului Național […]
The post Nou regal artistic la Muzeul Național al Unirii Alba Iulia appeared first on abnews.ro.

