Un fost deținut, Gherman Cristian-Robert, condamnat la 7 ani și 8 luni de închisoare pentru trafic de droguri, a reușit să pună pe jar întregul sistem penitenciar după ce a dat în judecată Statul Român, Administrația Națională a Penitenciarelor și două penitenciare din regiune, acuzând condiții de detenție „inumane și degradante”. Tribunalul Cluj i-a dat […]

Articolul Un fost deținut primește daune de la penitenciarele Gherla și Bistrița pentru anii petrecuți apare prima dată în Ziar Gazeta de Cluj.

Citește articolul complet pe Gazeta de Cluj →