Patru cetăţeni ucraineni care au trecut graniţa în România prin Munţii Maramureşului şi erau epuizaţi după mai multe zile petrecute în condiţii dificile au fost recuperaţi de salvamontiştii maramureşeni. La finalul unei acţiuni care a durat mai multe ore, cei patru au fost coborâţi în siguranţă de pe munte şi preluaţi de Poliţia de Frontieră, pentru încheierea formalităţilor necesare în astfel de situaţii.
Maramureş: Patru cetăţeni ucraineni, epuizaţi după mai multe zile petrecute în munţi, recuperaţi de salvamontişti
Notele editorului
Patru cetăţeni ucraineni care au trecut graniţa în România prin Munţii Maramureşului şi erau epuizaţi după mai multe zile petrecute în condiţii dificile au fost recuperaţi de salvamontiştii maramureşeni. La finalul unei acţiuni care a durat mai multe ore, cei patru au fost coborâţi în siguranţă de pe munte şi preluaţi de Poliţia de Frontieră, pentru încheierea formalităţilor necesare în astfel de situaţii.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

