În cazul în care un pacient, indiferent că este persoană publică sau nu, ajunge la un spital de psihiatrie este suficient să se comunice că acesta primește îngrijiri medicale, iar date despre starea acestuia reprezintă o încălcare a intimității persoanei, spune Viorel Roman, directorul executiv al Asociației ALIAT pentru Sănătate Mintală, într-un dialog cu HotNews. …

Citește articolul complet pe HotNews →