caniculă weekendAdministrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o avertizare cod galben de caniculă pentru 14 județe, valabilă sâmbătă, pe fondul temperaturilor ridicate și al disconfortului termic accentuat. Meteorologii anunță că episodul de căldură se va intensifica și se va extinde duminică, când valorile termice vor ajunge local la 36 de grade Celsius. Avertizarea este valabilă […]

Citește articolul complet pe România Liberă →