Înainte de a merge în Parlament cu programul de guvernare, premierul desemnat Adrian Veștea a avut o întâlnire cu Luca Niculescu, cel pe care îl propune pentru funcția de ministru de Externe. Cei doi au discutat despre unul dintre obiectivele majore ale viitorului Executiv: accelerarea aderării României la Organizația pentru Cooperare și Dezvoltare Economică (OCDE).

Citește articolul complet pe Observator News →