După o pauză de 40 de ani, turiștii polonezi revin pe litoralul românesc prin zboruri directe către Constanța. Primul avion, cu 186 de pasageri, a fost primit la aeroport cu o adevărată petrecere românească: hore, țuică și gustări tradiționale. Străinii vor petrece o săptămână în stațiuni.
Un turist polonez, impresionat de litoralul românesc: „M-am întors aici după 20 de ani”
Notele editorului
După o pauză de 40 de ani, turiștii polonezi revin pe litoralul românesc prin zboruri directe către Constanța. Primul avion, cu 186 de pasageri, a fost primit la aeroport cu o adevărată petrecere românească: hore, țuică și gustări tradiționale. Străinii vor petrece o săptămână în stațiuni.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

